2024-07-23, Antradienis 
   Naujienos   >>

Naujienos
Tyrėjo diena – Trakuose !

Publikuota: 2014-02-09 | Autorius: Nijolė Lisevičienė

,,Genijus yra 1 procentas talento ir 99 procentai sunkaus darbo‘‘ - Albertas Einšteinas

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro ,,Tyrėjų‘‘ autobusas su mokslininkų komanda šių metų vasario 5 dieną atvyko į rajoną su unikaliomis paskaitomis, į kurias pakvietėme rajono vidurinių ir pagrindinių mokyklų komandas, nes gimnazijose jau lankėsi, o į pavienes mažesnes mokyklas vykti nėra numatyta.

Dauguma mokslo dienos paskaitų surengta Trakų vid. mokykloje, o viena paskaitų, kuriai reikalinga aktų salė – Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijoje, kurioje projekto pristatymu ir buvo pradėta Tyrėjų diena, į kurią atvyko Aukštadvario vid., Lentvario I-osios, Lentvario H. Senkevičiaus, Onuškio D. Malinausko, Trakų, Paluknio ,,Medeinos‘‘, Paluknio vid. mokyklų bei S. Trakų Kęstučio ir S. Trakų pagrindinės mokyklos moksleiviai su lydinčiais mokytojais, kurie pagal pateiktą užsiėmimų planą paskirstė moksleivius į pamokas.

Įvyko keturios paskaitos, kurias lankę moksleiviai liko sužavėti, sudominti. Planetariume įvyko paskaita ,,Aš ir Visata’’, kur nagrinėtos astronomijos paslaptys. Į šį paslaptingą gaubtą, įsikūrusį sporto salėje, patekti norėjo visi, net ir savo eilės nesulaukę, tad jo vadovui Audriui Bridžiui teko ,,misija neįmanoma‘‘, kurią bendromis pastangomis sėkmingai įveikėme.

Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos aktų salėje vyko paskaita ,,Langas į šviesos pasaulį‘‘, kur fizikos mokslų daktarė Vidita Urbonienė atvėrė lazerių karalystę ir pristatė biomechanikos,robotikos mokslo paslaptis. Šiose paskaitose turėjo galimybę dalyvauti ir gimnazijos moksleiviai.

Ne mažiau įdomus buvo gamtos mokslų užsiėmimas ,,Greitaeigė filmavimo kamera‘‘, kurį vedė VU fizikas Gediminas Meškauskas.

Vyreniųjų klasių moksleiviai kartu su biomedicinos mokslų daktaru, Gamtos tyrimų centro laboratorijos vadovu Algimantu Paškevičiumi mokslinės paskaitos metu atliko mikrobiologinius mokyklos oro mikroorganizmų tyrimus.

Renginio metu rajono moksleiviams buvo suteikta unikali galimybė susipažinti su įdomiu mokslo pasauliu, tačiau tikru tyrėju tapti galima tik pradėjus domėtis supančia aplinka, kelti klausimus ir mėginant į juos atsakyti. Tad nenusiraminkite,teikite savo idėjas ,,Idėjų turnyrui‘‘, užsiregistruokite į ,,Jaunųjų tyrėjų klubą‘‘. Tikiuosi, kad mokytojai tam žingsniui Jus skatins, padės atliekant pirmuosius tyrimus, iškeliant idėjas.

Dėkoju LMNŠC direktoriui A.Sakevičiui už mobilios demonstracinės laboratorijos vizitą, Trakų vid. m-klos direktoriui M. Kuzborskiui ir TVDG administracijai už pastangas, kad jaunojo tyrėjo dienos renginys praeitų sklandžiai.

Daugiau skaitykite www.jaunasis-tyrejas.lt , klauskite: busiu.mokslininkas@jaunasis-tyrejas.lt


Akimirkos iš mūsų gyvenimo


Vyksta registracija į renginius

  •    

Edukacinės patirties bankas

  •    

Mums svarbi Jūsų nuomonė

  •    VšĮ Trakų švietimo centras


Kalendorius


LIEPA
Pr A T K Pn Š S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Darbo laikas

Pirmadienis 8:00 - 17:00
Antradienis 8:00 - 17:00
Trečiadienis 8:00 - 17:00
Ketvirtadienis 8:00 - 17:00
Penktadienis 8:00 - 15:45
Šeštadienis -
Sekmadienis -
Pietų pertrauka 12:00 - 12:45

  •