2024-06-25, Antradienis 
   Naujienos   >>

Naujienos
Nacionalinės TAU asociacijos taryba sukvietė TAU vadovus į pasitarimą Vilniuje

Publikuota: 2017-06-03 | Autorius: Nacionalinės TAU asociacijos tarybos informacija

Gegužės 26 d. Vilnuje, Lietuvos edukologijos universitete įvyko Nacionalinei TAU asociacijai priklausančių TAU vadovų pasitarimas. Asocijuotais nariais šiuo metu yra 42 trečiojo amžiaus universitetai (per 70 proc. visų šalies TAU). Pasitarime dalyvavo Asociacijos tarybos pirmininkė dr. Zita Žebrauskienė, vicepirmininkė Regina Dovidavičiūtė, Visagino, Molėtų, Prienų, Mažeikių, Radviliškio, Kauno, Utenos, Šiaulių, Druskininkų, Plungės, Telšių, Lazdijų, Zarasų, Trakų, Kupiškio, Palangos, Daugų TAU vadovai. Dar penkių užsiregistravusių TAU vadovai negalėjo atvykti dėl svarbių regionuose vykstančių renginių.

Asociacijos tarybos pirmininkė Z. Žebrauskienė savo pranešime apžvelgė Asociacijos veiklą nuo pat jos įsikūrimo 2015 m., kai asocijuotos partnerystės sutartį pasirašė 32 TAU. Vėliau Asociacijos nariais tapo dar 10 TAU. „Per pirmuosius Asociacijos veiklos metus buvo surinkti ir susisteminti duomenys apie TAU materialinius ir žmogiškuosius išteklius, kreiptasi į Vyriausybę, Švietimo ir mokslo ministeriją, Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją, Savivaldybių asociaciją, siekiant iškelti TAU į nacionalinį lygmenį ir išspręsti opius TAU veiklos finansavimo, senjorų namų įkūrimo ir kitus klausimus. Nors esminių finansavimo pokyčių nesulaukta, Asociacijos veikla tapo labiau matoma ir girdima šalies mastu“,- kalbėjo Z. Žebrauskienė.

Bendromis Asociacijos narių pastangomis surengtos universiados Druskininkuose ir Visagine, Mažeikių TAU pakvietė į įsimintiną folkloro šventę Tirkšliuose, Vilniuje įvyko trečiasis tarptautinis TAU chorų ir ansamblių festivalis, Kaune surengta mokslinė praktinė konferencija „Trečiojo amžiaus universiteto misija XXI a. visuomenėje“. Reikšmingi renginiai vyko ir regionuose – Telšiuose surengtas vaidybos studijų festivalis, Molėtuose Signatarų namai pristatė knygą apie signatarą Medardą Čobotą, Trečiojo amžiaus universiteto įkūrėją. Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universitete svečiavosi Šiaulių, Zarasų TAU, o MČTAU lektoriai su paskaitomis apsilankė daugelyje šalies trečiojo amžiaus universitetų. Asociacijos taryba posėdžiavo Birštone ir Druskininkuose, kur buvo aptariami aktualūs Asociacijos veiklos tobulinimo klausimai.

MČTAU projektų vadovė Monika Jakimavičienė pristatė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai teikiamus projektus ir gauto finansavimo panaudojimą Asociacijos reikmėms. Praėjusiais metais iš dalies buvo finansuota TAU universiada Visagine, tarptautinis chorų festivalis Vilniuje, Kaune vykusi konferenvija. Šiais metais, jei pagal pateiktas paraiškas bus gautas finansavimas, ketinama finansuoti Vilniuje vyksiantį festivalį „100 šokių pynė“, Dainavos krašto TAU etnokultūrinę popietę, Druskininkių ir Lenkijos TAU susitikimą, Klaipėdoje vyksiantį seminarą „Nupinkim tautinę pynę“, valstybės 100-mečiui skirtą renginį Kaune, praktinę konferenciją apie TAU vaidmenį Visagine, Mažeikiuose vyksiančią universiadą ir kitus Asociacijos renginius.

Asociacijos tarybos vicepirmininkė R. Dovidavičiūtė atkreipė dėmesį, kad dabartinės Vyriausybės programos įgyvendinimo planuose numatyta eilė priemonių Nevyriausybinių organizacijų sektoriui stiprinti. Vicepirmininkė informavo TAU vadovus apie galimybę trečiojo amžiaus universitetams, kaip partneriams, dalyvauti Nevyriausybinių organizacijų skėtinėje švietimo koalicijoje. Pateikta paraiška Nevyriausybinių organizacijų plėtros ir stiprinimo projekams. Jei šie projektai bus laimėti, Tarybos vicepirmininkė siūlo regionuose surengti vadovų pasitarimus vadybiniams gebėjimams stiprinti, sukurti Asociacijos interneto svetainę, surengti seminarą, skirtą išnagrinėti geriesiems savivaldybių paramos TAU atvejams.

Kauno, Mažeikių, Plungės, Visagino, Zarasų, Trakų, Šiaulių, Daugų TAU vadovai pasidalijo darbo patirtimi, pateikė įdomių pasiūlymų bei kritinių pastabų dėl Asociacijos veiklos. Svarbiausias diskusijų objektas – Asociacijos registravimas juridiniu asmeniu. Išklausius vadovų argumentus ir apibendrinus pavasarį atliktos apklausos duomenis, nuspręsta dar vienerius ar dvejus metus padirbėti asociacijos sutarties pagrindu, o vėliau parengti įstatus ir registruoti Asociaciją kaip juridinį vienetą.

Pasiūlyta ateinančius mokslo metus skirti Lietuvos valstybingumo 100-mečiui paminėti. Siūloma rengti šia tematika paskaitų ciklus, mokslines konferencijas, festivalius, vykdyti 100 medelių pasodinimo akcijas, rengti bendrus šventinius renginius su vyresniųjų klasių moksleiviais ir pan. Visus TAU renginius siūloma viešinti užsiregistravus tinklapyje „Dovana Lietuvai“.

Artimiausiuose asociacijos planuose – universiada Mažeikiuose. Nuo šiol ji bus rengiama kas dveji metai, taip pat kas dvejus metus bus rengiami ir senjorų chorų bei ansamblių festivaliai.

Asociacijai priklausančių TAU vadovų pasitarimus siūlyta rengti kasmet, pasibaigus mokslo metams, kaskart renkantis vis kitur.

Pasitarime dalyvavusi Švietimo mainų paramos fondo Profesinio mokymo ir suaugusiųjų švietimo programų vadovė Donata Kavoliūnienė supažindino TAU vadovus su „Erasmus+“ programa ir trečiojo amžiaus universitetų galimybėmis dalyvauti mobilumo veiklos ir strateginės partnerystės programose.


Akimirkos iš mūsų gyvenimo


Vyksta registracija į renginius

  •    

Edukacinės patirties bankas

  •    

Mums svarbi Jūsų nuomonė

  •    VšĮ Trakų švietimo centras


Kalendorius


BIRŽELIS
Pr A T K Pn Š S
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Darbo laikas

Pirmadienis 8:00 - 17:00
Antradienis 8:00 - 17:00
Trečiadienis 8:00 - 17:00
Ketvirtadienis 8:00 - 17:00
Penktadienis 8:00 - 15:45
Šeštadienis -
Sekmadienis -
Pietų pertrauka 12:00 - 12:45

  •