2024-06-25, Antradienis 
   Naujienos   >>

Naujienos
Stažuotė Airijoje – tikslą pasiekė

Publikuota: 2020-02-02 | Autorius: Rita Smilingienė, Sandra Vilimienė, Lina Šneiderienė

Įgyvendindamas projektą „Profesinio mokymo ir suaugusiųjų švietimo sistemos tarptautiškumo plėtra“ Nr.09.4.2-ESFA-V-715-04-0001 Trakų švietimo centras šių metų sausio 20 -24 dienomis suaugusiųjų mokymo įstaigų andragogams surengė stažuotę Airijoje „Andragogika dirbant su pažengusiais ir nemotyvuotais: metodai, užduotys, vertinimo kriterijai“. Stažuotėje dalyvavo andragogai iš Kalvarijų, Panevėžio, Plungės, Trakų, Vilkaviškio ir Vilniaus.

Lankėmės Dublino technologjų universitete, kurio veiklą bei mokymą/si, nepaisant amžiaus, išsilavinimo, lyties bei tautinių sirtumų pristatė dėstytojas Michael Hegarty. Lektorius pristatė studijų lankstumo ir pritaikomumo galimybes besimokantiesiems bei dėmesį, skiriamą vyresniems nei 23 metų studentams.

Sekančią dieną nuvykome į Wicklow miestą, į Greystono užsienio kalbų mokyklą, turinčią beveik 30 metų darbo patirtį. Direktorė Lucina pristatė mokyklą, jos siūlomas kalbų mokymosi programas: mini viešnagė, vasaros programa, intensyvi tarptautinė programa „nuo 4 iki 1“, papasakojo apie priimančias šeimas, ekskursijas ir kitą veiklą. Mokymai vyksta individualiai ir grupėse, kuriose skaičius neviršija 15 studentų. Mokymosi šioje mokykloje tikslas – suteikti besimokantiesiems pasitikėjimo kalbėti užsienio kalba, naudojant įvairius metodus: debatus, žaidimus, mokymąsi linksmoje aplinkoje, malonią veiklą, interviu, dialogus, kurie leidžia įsisavinti kalbos vartojimo įgūdžius be streso ir didelių pastangų. Mokykloje yra galimybė sudaryti mokymosi programą pagal individualius poreikius, konkrečią tikslinę grupę ir ją įgyvendinti. Kaip pavyzdį pateikė programą, kur gamtos mokslų mokytojai mokėsi savo dalyko terminų ir praktikavosi vesti pamokas anglų kalba. Užsiėmimų metu darbas organizuojamas taip, kad turimos anglų kalbos žinios būtų naudojamos įvairiose kalbinėse situacijose ir besimokantysis įgytų didesnį pasitikėjimą kalbėdamas, perliptų kalbėjimo baimės slenkstį ir nebijotų reikšti mintis užsienio kalba. Tą rezultatą padeda pasiekti įvairios įtraukios veiklos: apšilimo pratimai „ledlaužiai“, dialogai, debatai, žaidimai. Į mokymo veiklas įtraukiama ir vietos bendruomenė, kai besimokantysis turi surinkti informaciją iš vietos gyventojų, jiems užduodamas savo klausimus. Aišku, jam tenka atsakyti ir į smalsių airių užduodamus klausimus, tad patirtis dar labiau didėja. Taip ugdomi gebėjimai bendrauti anglų kalba. Gyvenimas airių šeimoje mokymosi metu taip pat įeina į kalbinių gebėjimų tobulinimo programą. Lankantis Carlov technologijų instituto, Wiclow skyriuje lektorius Brien Jackson stažuotės dalyviams pristatė skirtingų lygmenų studijų programas, bei galimybes tęsti mokslą pabaigus 8-ą lygmenį ir įgijus garbės bakalauro laipsnį.

Bray suaugusiųjų mokymo centro, trečiojo pagal dydį Airijoje vadovas Rey Bernkin supažindino su suaugusiųjų švietimo galimybėmis keičiant, plečiant, tobulinant profesinę veiklą. Vadovas pristatė 2 metus trunkančių nemokamų kursų, skirtų socialiai jautrioms ir remtinoms grupėms kryptis. Centro pedagogai prstatė savo srities suaugusiųjų švietimo aktualijas ir pokytį keičiantis grupėms.

Priėmimas, bendravimas, dalijimasis patirtimi buvo išties šiltas ir naudingas. Stažuotės metu turėjome galimybę iš arti prisiliesti ir pajusti lankstumo, taikomų metodų bei galimybių mokytis suaugusiems naudą.

Visos delegacijos vardu dėkojame Trakų švietimo centro metodininkei Danutei Vizmanaitei už sėkmingą stažuotę Airijoje.
Akimirkos iš mūsų gyvenimo


Vyksta registracija į renginius

  •    

Edukacinės patirties bankas

  •    

Mums svarbi Jūsų nuomonė

  •    VšĮ Trakų švietimo centras


Kalendorius


BIRŽELIS
Pr A T K Pn Š S
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Darbo laikas

Pirmadienis 8:00 - 17:00
Antradienis 8:00 - 17:00
Trečiadienis 8:00 - 17:00
Ketvirtadienis 8:00 - 17:00
Penktadienis 8:00 - 15:45
Šeštadienis -
Sekmadienis -
Pietų pertrauka 12:00 - 12:45

  •