2024-06-25, Antradienis 
   Naujienos   >>

Naujienos
Rūdiškiečiai iš jaunimo projekto grįžo laimingi

Publikuota: 2018-08-03 | Autorius: Nijolė Lisevičienė

Tik ką iš kamyninės Lenkijos, Naujojo Sončo grįžo, Rūdiškių gimnazijos delegacija, atstovavusi Trakų švietimo centrą jaunimo mainų projekte ,,Lietuvos – Lenkijos jaunimo kompanija“, kurį finansavo Lietuvos – Lenkijos jaunimo mainų fondas. Projekto veiklose liepos 22-28 dienomis dalyvavo Rūdiškių gimnazijos moksleiviai: Gabija ir Livija Arlauskaitės, Greta Michalovska, Žaneta Karpič, Aneta Stankevič, Patricija Gaišinova, Krzysztof Kozlovskij, Donatas Žilionis, Konrad Solovej ir Arminas Ignatavičius ir jiems vadovavusi Inesa Banevič. Projekte be delegacijos iš Lietuvos dalyvavo moksleiviai iš Lenkijos Krokuvos ir Naujojo Sončo profesinių mokyklų.

Pagrindinis projekto tikslas – pristatyti ir populiarinti jaunimo verslumo programas, dalintis patirtimi ir idėjomis. Įgyvendinant projekto veiklas, buvo pristatytos šalys partnerės, jų regionai, rodomi projekto dalyvių sukurti filmukai, kuriuose mokiniai papasakojo apie save bei pateikė idėjas, skatinančias bendradarbiavimą ir verslumą. Dalyviai turėjo galimybę apsilankyti Naujajame Sonče esančiame Verslumo inkubatoriuje. Inkubatoriaus veikla orientuota į naujai besikuriančias įmones. Taip pat lankytasi įmonėje „Wisniowski“, kuri statybos versle turi 25 metų darbo patirtį.

Netrūko ir pramogų. Projekto dalyviai dalyvavome boulingo ir tinklinio turnyruose, lankėsi Krynica Zdroj, Piwniczna – Zdroj, plaukiojo baseine. Daug gerų emocijų padovanojo ir konkursai: mokiniai turėjo galimybę prognozuoti Lietuvos ir Lenkijos orus bei kiekviena komanda pristatė jų pačių sukurtus projekto reklamos klipus. Vyko etnografinės vakaronės, kurių metu pristatė nacionalinius patiekalus, mokėmės dainuoti ir šokti. Apsilankę Nedzicoje, turėjo galimybę grožėtis užburiančiais kalnų vaizdais ir Čorštyno pilimi.

Baigiantis projektui dalyviai vertino savo darbus, buvo atrinkti konkursų laimėtojai ir apdovanoti prizais.

Projekto pabaigos šventėje dalyvavo Naujojo Sončo tarybos narys Tomaš Cison, mokyklos direktorius Kšištofas Noga bei Europos projektų ir tarptautinio bendradarbiavimo vadybininkė Jolanta Krol.

Paskutinė projekto programos veikla - tai kelionė į Krokuvą, į istorija alsuojantį miestą, o vėliau pietūs restorane „Jama Michalika“, atsisveikinimas su Lenkijos moksleiviais.

Dalyvavimas projekte leido dar plačiau susipažinti su vieni kitų šalių istorijomis ir kultūra bei patobulinti bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, kurie itin svarbūs versle. Esame dėkingi projekto vadovams Lenkijoje už sudarytas sąlygas dalyvauti projekte.

Nuotraukoje – projekto dalyviai Naujajame Sonče.
Akimirkos iš mūsų gyvenimo


Vyksta registracija į renginius

  •    

Edukacinės patirties bankas

  •    

Mums svarbi Jūsų nuomonė

  •    VšĮ Trakų švietimo centras


Kalendorius


BIRŽELIS
Pr A T K Pn Š S
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Darbo laikas

Pirmadienis 8:00 - 17:00
Antradienis 8:00 - 17:00
Trečiadienis 8:00 - 17:00
Ketvirtadienis 8:00 - 17:00
Penktadienis 8:00 - 15:45
Šeštadienis -
Sekmadienis -
Pietų pertrauka 12:00 - 12:45

  •