2024-03-19, Antradienis 
   Naujienos   >>

Naujienos




Pranešimas švietimo centrų vadovams

Publikuota: 2022-02-27 | Autorius: Nijolė Lisevičienė

Šiuolaikinė mokykla turi galimybę ugdymo procesą organizuoti mokyklos pastate bei teritorijoje ir už mokyklos ribų. Daugiausia kalbame apie pirmąjį variantą: pamokos, klasės, edukacinės erdvės viduje ir kieme. Tai geras variantas, bet jis turi trūkumų. Mokomasi savo burbule, nėra galimybės pajusti socialinio gyvenimo, gamtos pulso...

Kalbėsiu apie antrąjį variantą – mokymąsi už mokyklos ribų, kuris, kaip jau minėjau, yra šiuolaikinės mokyklos bruožas. Taigi, viena tokių erdvių, kurią padovanojo grupė savanorių – Camino Lituano kelias.

Nekartosiu, kad šiuolaikinė mokykla ugdymo procesą grindžia mokymosi paradigma, kur ypatingą reikšmę turi patirtinis mokymasis, tiriamoji veikla, dalykų integravimas, įtraukusis ugdymas, naujų edukacinių erdvių panaudojimas. Nors jau pakartojau. Bet kai kartoji ir kartoji, geriau įsimeni.

Prisimenu Camino Lituano žygeivio Evaldo Karaliaus pasakojimą, kaip Camino de Santjago kelyje jį, kaip lokomotyvas, pralenkė mokinių grupė su skanduotėmis, dainomis, vėliavėlėmis. Evaldas pasakojo, kad tą mokinių grupę jau sutiko jau sėdinčius Santjago de Compostela katedroje.

Štai ko mums reikia. Ir čia gali būti didžiulė įvairovė – nuo paprasto žygio iki dalykų integravimo, patyriminio mokymosi metodų taikymo ir vaikų vasaros stovyklų organizavimo.

Štai LSU Kėdainių “Aušros” progimnazijos mokytoja Rūta jau dėlioja atkarpos nuo Paberžės iki Šetenių planą: Paberžę siejame su istorija (1863 m. sukilimas) ir tikyba/etika (Tėvo Stanislovo palikimas);

  • Užupę – su istorija (Karališkas kaimas) ir socialine veikla (vietos bendruomenė);
  • Bakainių piliakalnį – su istorija, geografija, matematika;
  • Šventybrastį – su istorija (1863 m. sukilimas), daile;
  • Šetenius – su literatūra (Česlovas Milošas), filosofija, pilietiškumo ugdymu (Leonidas Donskis).

Tik 15 km., pusdienis ėjimo ir 8 mokomieji dalykai. Plius – visų bendrųjų mokinių kompetencijų ugdymas, pvz.: socialinės kompetencijos ugdymas susitikus su vietos bendruomenės žmonėmis. Plius – refleksija klasių valandėlėse jau grįžus į mokyklą.

Ypač tinkamas laikas – mokslo metų pabaiga, kai pagal ugdymo planą galima ugdymo procesą perkelti už mokyklos ribų.

Rita Pierson sakė, kad mokymas ir mokymasis turi teikti džiaugsmo. Mes galime tapti pirmaisiais, kurie, su mokytojų pagalba, padėtų mokiniams pajusti mokymosi džiaugsmą tokioje netradicinėje erdvėje.

Padėkime mokytojams sumokyklinti Camino Lituano kelią, kuriame mūsų vaikai pajustų mokymo ir mokymosi džiaugsmą.

Ką manote?





Akimirkos iš mūsų gyvenimo


Vyksta registracija į renginius

  •    

Edukacinės patirties bankas

  •    

Mums svarbi Jūsų nuomonė

  •    



VšĮ Trakų švietimo centras


Kalendorius


KOVAS
Pr A T K Pn Š S
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Darbo laikas

Pirmadienis 8:00 - 17:00
Antradienis 8:00 - 17:00
Trečiadienis 8:00 - 17:00
Ketvirtadienis 8:00 - 17:00
Penktadienis 8:00 - 15:45
Šeštadienis -
Sekmadienis -
Pietų pertrauka 12:00 - 12:45

  •