2024-06-25, Antradienis 
   Naujienos   >>

Naujienos
Nacionalinėje M. Mažvydo bibliotekoje ir Švietimo ir mokslo ministerijoje

Publikuota: 2017-01-16 | Autorius: Nijolė Lisevičienė

Šių metų sausio 11 dieną Švietimo centrų asociacijos valdybos nariai apsilankėme Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, kuri po 8 metus trukusios renovacijos pasitinka išsaugotu vitražu bei savo didingumu, bylojančiu, kad čia yra žinių, idėjų ir išminties buveinė. Biblioteka dirba pagal britiškąjį bibliotekų modelį – sujungia šalia esančias kultūros, pramonės, mokslo bei politikos institucijas ir sukuria žinių kvartalą. Tai išplečia galimybes ir ženkliai perkopia mums įprastos bibliotekos ribas. Be atskirų mokslo šakų skaityklų, čia gausu poilsiui, menui, parodoms, muzikai skirtų erdvių, nuomojamų salių, žiūrovų laukia kino salė, muzikos įrašų studija, puikios erdvės vaikams, ,,Žaisloteka‘‘. Lankytojas pasijus laukiamu, nes maloniai aptarnaus, o jei reikia, praves ekskursiją ir net 2 valandoms nemokamai suteiks posėdžiui pritaikytą salę. Bibliotekos projektų valdymo skyriaus vadovė Giedre Čistoviene pristatė įstaigą, įgyvendintus projektus ir papasakojo nelengvą, bet gerai apgalvotą, pamatuotą ėjimą pirmyn. Aptarėme bendradarbiavimo galimybes vykdant e-valdžios sistemos panaudojimo plėtrą, sužinojome, kaip bibliotekos siekia atliepti šalies bei savivaldybių strateginius tikslus, matuoja savo neformaliojo švietimo poveikį klientams ir daugelį kitų klausimų. Nustebino tai, kad labai atsakingai rengiamasi kvalifikacijos tobulinimo renginiams: ruošiant kvalifikacijos tobulinimo programas, jas derina prie konkrečių klausytojų, peržiūrėti pagal galimybes net ir skaidres, kurias rodys lektorius, prašo tikslinti medžiagą, mažinti teoriją, jei tiek jos šiems klausytojams nereikia (pvz., jau klausė anksčiau), keisti temas ir pan. Rekomenduoja net kelis kartus susitikti su lektoriumi programos klausimais prieš ją vykdant. Mokymuose bibliotekos derina laiką taip: 30 proc. teorijos, 70 proc. praktikos.

Galime tik pasidžiaugti, kaip kryptingai veikia viešosios bibliotekos, skleisdamos gerą žinią apie savo veiklą, kaip puikiai ir laiku jos suprato, kad po vieną įstaigą atskirai veikdamos nieko nepasieks, todėl konsolidavosi, rengė „skėtinius“ projektus ir pasiekė ženklių rezultatų.

Po susitikimo bibliotekoje, vykome į Švietimo ir mokslo ministeriją, kur susitikome su Pedagogų veiklos skyriaus vedėja Vilma Bačkiūte bei vyresniąja specialiste Audrone Razmantiene ir aptarėme kvalifikacijos tobulinimo klausimus.

V. Bačkiūtė pasidžiaugė Asociacijos aktyvumu, siekimu bendradarbiauti, informavo, kad vienas iš Vyriausybės prioritetų - švietimo kokybė, todėl pedagogų kvalifikacijos tobulinimas yra svarbus. Švietimo ir mokslo ministerijos inciatyva yra baigiamas atlikti tyrimas mokytojų kompetencijų tema (kokios yra jo kompetencijos, o kokios tik deklaruojamos). Tyrimas bus labai svarbus Švietimo centrams, tobulinant savo veiklą.

A.Razmantienė akcentavo, kad labai svarbus skaitmeninis mokytojų raštingumas, tęstinis mokymas ir mokymas nuotoliniu būdu bei daugelis kitų klausimų.Akimirkos iš mūsų gyvenimo


Vyksta registracija į renginius

  •    

Edukacinės patirties bankas

  •    

Mums svarbi Jūsų nuomonė

  •    VšĮ Trakų švietimo centras


Kalendorius


BIRŽELIS
Pr A T K Pn Š S
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Darbo laikas

Pirmadienis 8:00 - 17:00
Antradienis 8:00 - 17:00
Trečiadienis 8:00 - 17:00
Ketvirtadienis 8:00 - 17:00
Penktadienis 8:00 - 15:45
Šeštadienis -
Sekmadienis -
Pietų pertrauka 12:00 - 12:45

  •