2024-07-23, Antradienis 
   Naujienos   >>

Naujienos
Mes – Saulės vaikai

Publikuota: 2015-10-22 | Autorius: Vilė Lauruševičienė, Aukštadvario TAU dekanė

Aukštadvario Trečiojo amžiaus universiteto dalyviai spalio 17 dieną nusprendė aplankyti Druskininkus. Puikus oras, gera nuotaika ir ruduo pro autobuso langą nušvitęs aukso ir žalvario spalvomis, lydėjo kelyje iš Aukštadvario į Druskininkus.

Druskininkų miesto vardas yra lietuviškas, kilęs iš žodžio „druska". „Druskininkas" – žmogus, užsiimantis su druska susijusia veikla. Taip iš gilios senovės mums ateina žinia apie druskingas šio krašto versmes.

Pirmiausia aplankėme SNOW ARENĄ. Pasikėlę į arenos viršų patekome į žiemos karalystę. Sėdėdami lediniuose krėsluose stebėjome slidinėjančius žmones ir susipažinome su kitomis žiemos pramogų rūšimis.

Kelionę tęsėme GYDYKLŲ PARKE. Gydyklų parkas - natūralus pasivaikščiojimo tęsinys. Pasivaikščioję po Druskininkus, išėjome į puošnią kurortinę erdvę su mineralinio vandens biuvetėmis, skulptūromis, gėlynais ir muzikiniu Druskininkų fontanu. Nusileidę prie Nemuno, nusiprausėme įžymaus grožio šaltinio vandeniu: tai sūriausias Druskininkų šaltinis (52 - 56 g/l), turintis odą valančių ir jauninančių savybių.

Parką puošia XX a. vidurio skulptūros: Nemuno pakrantėje - „Poilsis" (J. Kėdainis), „Prie šaltinio" (A. Dimšlys), „Ratnyčėlė" (B. Vyšniauskas). Parko viršutinėje dalyje, ties V. Kudirkos gatvės pradžia - paminklas M. K. Čiurlioniui (V. Vildžiūnas).

Kruopščiai sutvarkytas ir prižiūrimas parkas žavi puikiomis poilsio erdvėmis, žaidimų aikštelėmis ir traukinukais vaikams. Dar šis parkas žinomas kaip ,,narcizų parkas“. Balandžio mėnesį kelių hektarų plotas pražysta įvairiaspalviais narcizų žiedais.

Apsilankę gydykloje, pasilepinome relaksacinėmis masažo kėdėmis ir karšta žolelių arbata.

Parke, prie Druskonio ežero, susitikome su Druskininkų TAU rektoriumi Jonu Valskiu. Jonas Valskys papasakojo apie Druskininkų Trečiojo amžiaus universiteto veiklą. Susibūrę 70 aktyvių druskininkiečių sportuoja, organizuoja šventes, seminarus, dalyvavo GRUNDVIG projekte su šešiomis Europos Sąjungos šalimis. Rektorius papasakojo apie vykdyto projekto ,,Suteik džiaugsmo kitam ir pats būsi laimingas“ įgyvendinimą ir problemas. Visus pradžiugino jo mintys apie pagyvenusius žmones. Vieniems iš jų viskas blogai, kiti viskam abejingi, o tuos, kuriems viskas įdomu, kurie tęsia savo gyvenimą įdomiai leisdami laiką ir besimokydami, - pavadino SAULĖS VAIKAIS. Atsisveikindami sutarėme tęsti bendradarbiavimą ir dalintis patirtimi.

Lydimi gerų emocijų grįžome namo. Atsakymą į klausimą, kodėl mums reikia keliauti, pažinti ir viskuo domėtis, radome Druskininkuose. Todėl, kad mes - SAULĖS VAIKAI.Akimirkos iš mūsų gyvenimo


Vyksta registracija į renginius

  •    

Edukacinės patirties bankas

  •    

Mums svarbi Jūsų nuomonė

  •    VšĮ Trakų švietimo centras


Kalendorius


LIEPA
Pr A T K Pn Š S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Darbo laikas

Pirmadienis 8:00 - 17:00
Antradienis 8:00 - 17:00
Trečiadienis 8:00 - 17:00
Ketvirtadienis 8:00 - 17:00
Penktadienis 8:00 - 15:45
Šeštadienis -
Sekmadienis -
Pietų pertrauka 12:00 - 12:45

  •