2023-10-03, Antradienis 
   Naujienos   >>

Naujienos
Trakuose startavo „Lyderių laikas 3“

Publikuota: 2017-05-28 | Autorius: Danutė Vizmanaitė

2017 m. pavasarį prasidėjo nacionalinis švietimo projektas „Lyderių laikas 3“, kurį įgyvendina Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo aprūpinimo centras kartu su partneriais – Mokyklų tobulinimo centru ir ISM Vadybos ir ekonomikos universitetu.

Projektas „Lyderių laikas“ yra nacionalinė iniciatyva, kuri rūpinasi Lietuvos švietimo sistemoje įtvirtinti lyderystei palankią aplinką, skatinančią mokyklų, savivaldybių ir nacionalinio lygmens švietimo darbuotojus siekti mokinių ugdymosi pažangos, inicijuoti ir vykdyti kokybinius pokyčius savo organizacijose. Projektas įtrauks profesinio mokymo, formaliojo ir neformaliojo švietimo mokyklų, nacionalinio ir savivaldybių lygmens švietimo atstovus.

Trečiajame etape (2017–2020 m.) dalyvaus 45 savivaldybės, jų švietimo ir su švietimu susijusios bendruomenės. Pagrindinė savivaldybės veikla – pokyčio projekto sukūrimas ir įgyvendinimas. Integralūs ir į besimokančiųjų mokymosi sėkmę orientuoti projektai padės diegti tvarias, duomenimis grįstas vadybines praktikas, skatins mokinių ir mokytojų lyderystę, augins naują švietimo lyderių ir vadovų pamainą.

Pokyčių projektui rajone sukurti ir įgyvendinti suburta kūrybinė komanda, kuriai vadovauja Trakų švietimo skyriaus vedėja Dalia Dzigienė. Komandoje dirba švietimo įstaigų vadovai, tėvai: Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos direktorė Jolanta Martyncevienė, Lentvario M. Šimelionio gimnazijos direktorius Jonas Kietavičius, Paluknio L. Komolovskio gimnazijos direktorės pavaduotoja Liudmila Narkevič, Senųjų Trakų Kęstučio pagrindinės mokyklos direktorė Roma Karpovičienė, Lentvario pradinės mokyklos direktorė Ona Ramanauskienė, Rūdiškių l/d direktorė Diana Šeštokienė, VšĮ Trakų švietimo centro direktorė Nijolė Lisevičienė bei tėvų atstovai Dominyka Dubauskaitė Semionovė bei Dalia Kėvalaitė.

Gegužės 17 dieną rajono savivaldybės salėje įvyko ,,Lyderių laiko 3‘‘ įžanginis renginys, į kurį atvyko ne tik pokyčių projekto kūrybinė grupė, bet ir kitų švietimo įstaigų vadovai, bendruomenių nariai, projekto valdymo grupės narės: R. Šnipienė, V. Bujanauskienė, M. Pinkevičienė, S. Plienaitytė, J. Valuckaitė, A. Dirgilienė. Inicijuojamiems pokyčiams neabejingi liko ir merė Edita Rudelienė bei administracijos direktorius Darius Kvedaravičius. Visi džiaugėsi, kad simbolinis pokyčių traukinukas ,,Mums pakeliui‘‘ – pajudėjo ir visi jungėsi į komandą, ją praplėsisiaisdami. Renginio dalyviai diskutavo, kokią mokyklą, mokinius ir mokyklą norėtų matyti, pristatė idėjas, mintis, kokių pokyčių tikisi ir kokį savo Savivaldybės švietimą mato 2027-aisais. Trakų rajono pokyčių komandai talkins kuratorė Vitalija Bujanauskienė.

Džiaugiamės, kad projekto dėka bus sukurta nacionalinė švietimo lyderių savitarpio pagalbos platforma. Švietimo lyderiai jungsis į regioninius, nacionalinius, teminius ir profesinius tinklus, besiremiančius pačių švietimo lyderių iniciatyvomis. Vyks nacionaliniai ir regioniniai švietimo lyderystės forumai, sistemingi mokymosi, refleksijos ir savitarpio pagalbos susitikimai, taip pat aktyvi dalyvių virtuali veikla portale www.lyderiulaikas.smm.lt.

Taip pat bus sukurta vientisa ir integruota visų lygmenų lyderių kompetencijų plėtotės sistema. Formaliąsias švietimo lyderystės magistrantūros studijas baigs 210 studijų absolventų, Neformaliojoje švietimo lyderystės programoje dalyvaus 600, o neformaliuosiuose mokymuose – 500 asmenų (ne švietimo darbuotojų ir užsienio lietuvių), bus verčiamos, perkamos ir švietimo bendruomenei pristatomos bei dalijamos švietimo lyderystės knygos.

„Lyderių laiko 3“ nauda mokykloms ir savivaldybėms:
• Konsultacinė pagalba savivaldybės kūrybinei komandai ir mokyklų bendruomenėms kuriant ir įgyvendinant pokyčio projektą.
• Mokyklų ir savivaldybės lygmens vadovų ir vadybine karjera suinteresuotų švietimo darbuotojų mokymasis formaliosiose ir neformaliosiose švietimo lyderystės programose.
• Paramos rinkiniai mokyklų ir savivaldybių pokyčio projektams įgyvendinti: vidutiniškai 8 000 eurų kiekvienai savivaldybei (suma bus skaičiuojama atsižvelgiant į mokinių skaičių savivaldybėje). Lėšos skiriamos stažuotėms Lietuvoje ir užsienyje.
• Nuolatinė pažangos stebėsena, remiantis „Lyderių laiko“ ir „Lyderių laiko 2“ metu sukurtais tęstinio tyrimo ir kitais vertinimo instrumentais.
• Visų lygmenų švietimo lyderių profesionalumo ir bendradarbiavimo stiprinimas naudojantis interneto svetainės www.lyderiulaikas.smm.lt galimybėmis, rengiant regioninius, nacionalinius ir tarptautinius lyderystės forumus, stiprinant švietimo lyderių tinklaveiką savivaldybės, nacionaliniu ir tarptautiniu mastu.
• Švietimo lyderystės bibliotekos formavimas kiekvienoje savivaldybėje

Nuotraukose: merė Edita Rudelienė domisi siūlomais pokyčiais; įžanginio renginio akimirkos.Akimirkos iš mūsų gyvenimo


Vyksta registracija į renginius

  •    

Edukacinės patirties bankas

  •    

Mums svarbi Jūsų nuomonė

  •    


VšĮ Trakų švietimo centras kvieča savanoriauti


Kalendorius


SPALIS
Pr A T K Pn Š S
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Darbo laikas

Pirmadienis 8:00 - 17:00
Antradienis 8:00 - 17:00
Trečiadienis 8:00 - 17:00
Ketvirtadienis 8:00 - 17:00
Penktadienis 8:00 - 15:45
Šeštadienis -
Sekmadienis -
Pietų pertrauka 12:00 - 12:45

  •