2023-10-03, Antradienis 
   Naujienos   >>

NaujienosJaunieji kraštotyrininkai – Musninkuose

Publikuota: 2014-12-07 | Rytų Lietuvos mokytojų sąjungos pirmininkė D.Sabienė

Rytų Lietuvos mokytojų sąjunga kartu su VšĮ Trakų švietimo centru įgyvendino projektą ,,Istorijos puslapius pavarčius’‘, kuris finansuotas...

Kaip sekėsi įgyvendinti projektą, ką nuveikė jame dalyvaujantys moksleiviai su mokytojais, aptarta bendroje konferencijoje, įvykusioje Musninkų A.Petrulio gimnazijoje į kurią atvyko projekto dalyviai iš Paluknio ,,Medeinos‘‘ ir Turgelių vidurinių, Trakų Vokės ir Juodšilių ,,Šilo‘‘ gimnazijų bei Vievio pradinės mokyklos. Atvykusiuosius pasveikino mokyklos direktorius Vladas Trakimavičius, o jaunieji musninkiečiai pristatė puikią kompoziciją apie Lietuvą.

Projektas pasiekė tikslą. Moksleiviai buvo ne tik užimti, bet ir įtraukti į aktyvią kraštotyrinę veiklą, skatinančią savo krašto pažinimą. Projekto įgyvendinimo įkarštis buvo pavasarį: mokyklose buvo suformuotos kraštotyrinės veiklos grupės, pasirinktos veiklos kryptys bei surengtos dieninės stovyklos, kurias lankantys moksleiviai mokėsi rinkti kraštotyrinę medžiagą, ją dokumentuoti. Visi stovyklautojai aplankė Trakus, dalyvavo edukacinėse programose, vaišinosi kibinais. Nesenai autentiškai atkurtas laivas ,,Vytinė‘‘ moksleiviams paliko didelį įspūdį. Jie suprato, kad svarbu mokėti surinkti kraštotyrinę medžiagą ir mokėti ją pristatyti visuomenei.

Atvykę į Musninkuose vykusią konferenciją, projekto dalyviai pristatė vasaros stovyklos metu ir po jos atliktus kraštotyrinius darbus: Turgelių mokyklos istorijos mokytoja J. Lazdauskienė su moksleiviais pristatė darbą apie senovinius kryžius, Juodšilių ,,Šilo‘‘ gimnazijos moksleiviai, lydimi mokytojos Auksės Michailinaitės pateikė kraštotyrinį darbą ,,Juodšiliai istorijos vingiuose‘‘, Trakų Vokės gimnazijos kraštotyrininkai, lydimi direktorės pavaduotojos Redos Našliūnienės – surinktą medžiagą apie Vokės dvarą, Paluknio ,,Medeinos‘‘ vidurinės mokyklos moksleiviai, vadovaujami istoriko Dainiaus Kuchanausko, darbą - ,,Paluknio apylinkės laiko tėkmėje‘‘. Musninkų A. Petrulio gimnazijos istorijos mokytoja Dana Narbutaitytė pasidalino patirtimi ugdant pilietiškumą, o Vievio pradinės mokyklos direktorė A. Reklaitienė su mažaisiais Lazdėnų skyriaus moksleiviais tai, kaip jie mokosi pažinti gimtąjį kraštą.

Konferencijos metu daugelis dalyvių dėkojo Trakų švietimo centrui, jo direktorei, projekto vadovei Nijolei Lisevičienei už suteiktą galimybę dalyvauti tokio pobūdžio veiklose ir prašė, kad pradėti darbai būtų tęstiniai. Po konferencijos dalyviai neišsiskirstė, o pasuko į Kernavės muziejų.


Akimirkos iš mūsų gyvenimo


Vyksta registracija į renginius

  •    

Edukacinės patirties bankas

  •    

Mums svarbi Jūsų nuomonė

  •    


VšĮ Trakų švietimo centras kvieča savanoriauti


Kalendorius


SPALIS
Pr A T K Pn Š S
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Darbo laikas

Pirmadienis 8:00 - 17:00
Antradienis 8:00 - 17:00
Trečiadienis 8:00 - 17:00
Ketvirtadienis 8:00 - 17:00
Penktadienis 8:00 - 15:45
Šeštadienis -
Sekmadienis -
Pietų pertrauka 12:00 - 12:45

  •