2023-10-02, Pirmadienis 
   Naujienos   >>

Naujienos
Įgijome ne tik naujų žinių, patirčių, bet ir draugų

Publikuota: 2014-09-15 | Autorius: Trakų švietimo centro metodininkė ir projekto koordinatorė, Danutė Vizmanaitė

Atrodo taip nesenai, tik pavasarį pradėję įgyvendinti projektą ,,Edukacinės programos peržengia sienas ir suartina bendruomenes’‘ Nr.SPF/2.1/PL-LT/32, jį rugsėjo 7-8 dienomis užbaigėme dviejų dienų konferencija pas projekto partnerius kaimyninėje Lenkijoje, Supraslyje.

Konferencijos metu, aptartas projekto tikslų ir uždavinių įgyvendinimas, pasidžiaugta pasiektais projekto rezultatais. Pagrindinį pranešimą konferencijoje skaičiusi Trakų švietimo centro direktorė, projekto vadovė N. Lisevičienė pažymėjo, kad tiek mūsų rajono, tiek ir kaimyninės Lenkijos edukacinių programų rengėjai turėjo galimybę susipažinti su vieni kitų parengtomis programomis, o mokymų metu patobulinti tiek žinias, tiek ir įgūdžius. Juk edukacija – tai ne tik vieta ar tam tikro produkto gamyba, bet ir gebėjimas tai pateikti, siekis jas lankantiems suteikti ne tik žinių, bet ir įgūdžių, potyrių. Juk pirmiausiai turime žinoti, kam ta edukacija skiriama, o po to imtis kitų žingsnių. Projekto metu tikslinės grupės nariai ne tik susipažino su vieni kitų praktine veikla, bet ir keturias dienas mokėsi įvairių subtilybių tiek parengiant, tiek ir įgyvendinant programas.

Patirtimi konferencijoje dalinosi Trakų istorijos muziejaus ryšių su visuomene ir edukacijos skyriaus vedėja Brigita Balčytienė, Dalgedų sodybos savininkė Miglė Dalgedaitė, Trakų neįgaliųjų užimtumo centro darbuotojas, bitininkystės specialistas Ričardas Bajazitovas, VšĮ ,,Baltų amatai‘‘ atstovė Liudmila Jankovska bei partneriai iš Lenkijos.

Didžiausių plojimų sulaukta pateikus žinią, kad projekto lėšomis įsigyta priemonių net už 52686,86 litų, tai: bitininkystės, keramikos ir vytelių pynimo įranga, kurios vienas komplektas atiteks partneriams, o kitas – Trakų švietimo centrui. Artimiausiu metu Trasalyje naujai įrengtos ir edukacijai pritaikytos erdvės pakvies rajono moksleivius ir svečius į naujai sukurtas edukacines programas.

Dar vienas itin svarbus projekto pasiekimas – tai edukacinių programų katologas, kuris netrukus atsiras kultūros, švietimo, turizmo bei viešbučių ir kitų įstaigų ir įmonių virtualiose erdvėse abipus sienos. Katologas bus išleistas lietuvių, lenkų ir anglų kalbomis, o jame bus Trakų rajono ir Balstogės regiono edukacinių programų aprašai, kurie sudarys sąlygas vykstantiems į svečią šalį ne tik dalyvauti ekskursijose, bet ir edukacinėse programose. Tai aktualu šeimoms, vykstančioms su vaikais, moksleivių grupėms.

Projektas baigėsi, bet jo rezultatai pranoko mūsų lūkesčius ir dar ilgai džiugins edukacinių programų rengėjus bei dalyvius, o naujai atrasti draugai ir užsimezgusios pažintys leis kartu parengti ir įgyvendinti ne vieną bendrą projektą.

Projektas baigėsi, bet jo rezultatai pranoko mūsų lūkesčius ir dar ilgai džiugins edukacinių programų rengėjus bei dalyvius, o naujai atrasti draugai ir užsimezgusios pažintys leis kartu parengti ir įgyvendinti ne vieną bendrą projektą.

Akimirkos iš mūsų gyvenimo


Vyksta registracija į renginius

  •    

Edukacinės patirties bankas

  •    

Mums svarbi Jūsų nuomonė

  •    


VšĮ Trakų švietimo centras kvieča savanoriauti


Kalendorius


SPALIS
Pr A T K Pn Š S
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Darbo laikas

Pirmadienis 8:00 - 17:00
Antradienis 8:00 - 17:00
Trečiadienis 8:00 - 17:00
Ketvirtadienis 8:00 - 17:00
Penktadienis 8:00 - 15:45
Šeštadienis -
Sekmadienis -
Pietų pertrauka 12:00 - 12:45

  •