2024-07-23, Antradienis 
   Naujienos   >>

Naujienos
Turiningas, kūrybiškas ir įdomus pasirengimas mokyklai

Publikuota: 2017-02-27 | Autorius: Nijolė Lisevičienė

Ypatingas dėmesys šiuo metu skiriamas priešmokykliniam ugdymui. Mokyklas ir darželius netrukus pasieks Švietimo ir mokslo ministerijos, Ugdymo plėtotės centro ir Vilniaus kolegijos parengti patarimai priešmokyklinio ugdymo pedagogams ,,Nuostabusis ženklų ir prasmių pasaulis‘‘, kurių el. versiją jau galime rasti ,,Ugdymo soduose‘‘.

Leidykla ,,Baltos lankos‘‘, talkinant Vilniaus lopšelio-darželio „Krivūlė“ priešmokyklinio ugdymo pedagogei ekspertei Aidai Makutėnienei yra parengusios ir išleidusios priešmokyklinio ugdymo priemonę, skaitmeninę knygą „Katino dienos“.

Priešmokyklinio ugdymo ekspertė teigia, kad ,,mokymasis iš pratybų knygos kartais būna akademiškas ir neįdomus, todėl mes, remdamiesi šiuolaikinio ugdymosi paradigma, siekiame orientuoto į vaiką, kūrybiško, iniciatyvaus, visapusiško ugdymo, padėsiančio pasirengti mokyklai. Kad atsiskleistų visos vaiko fizinės ir psichinės galios, užuot tiesiog sodinę jį prie pratybų užduočių, mes stengiamės sudominti, pakurstyti smalsumą siūlydami įvairiausias temas, kurių kitose priešmokyklinėse ugdymo priemonėse dažniausiai nėra. Pedagogų tikslas – pastebėti, kas vaikams aktualu, kuo jie domisi, apie ką norėtų išsamiau pasikalbėti ir daugiau sužinoti. Manome, kad būtina iš informacijos gausos sukurti tikslingą intrigą, ugdomąją veiklą paversti žaidimu. Bendraudami su vaikais ir bendradarbiaudami su tėvais, siekiame vieno tikslo – mūsų vaikų gerovės‘‘.

Nenustebome, kad į svarbų priešmokyklinio ugdymo pedagogams seminarą, surengtą Vilniuje vasario 24 dieną, atvyko net 58 pedagogai, o tuos, kuriems nepavyko užsiregistruoti, pakvietėme dalyvauti kovo 24-ąją. Grupė vėl pilnut pilnutėlė, tad vyksta registracija į trečią seminarą, kuris vyks balandžio 7 dieną.

Seminaro metu buvo kalbama apie tai, kaip šiuolaikiškai, inovatyviai, įdomiai ir visapusiškai padėti vaikui pasinerti į žinių, atradimų ir kūrybos pasaulį, o pedagogui – įgyvendinti Priešmokyklinio ugdymo bendrosios programos keliamus uždavinius. Didelę seminaro dalį sudarė praktinės užduotys, vaizdinės medžiagos rodymas ir aptarimas, konkrečių pavyzdžių nagrinėjimas.

D. Vizmanaitės nuotraukose: akimirkos iš seminaro bei (iš kairės į dešinę) Asta Laurinaitytė, leidyklos ,,Baltos lankos‘‘ rinkodaros projektų vadovė ir Vilniaus l/d ,,Krivūlė‘‘ priešmokyklinio ugdymo pedagogė, ekspertė Aida Makutėnienė.

Akimirkos iš mūsų gyvenimo


Vyksta registracija į renginius

  •    

Edukacinės patirties bankas

  •    

Mums svarbi Jūsų nuomonė

  •    VšĮ Trakų švietimo centras


Kalendorius


LIEPA
Pr A T K Pn Š S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Darbo laikas

Pirmadienis 8:00 - 17:00
Antradienis 8:00 - 17:00
Trečiadienis 8:00 - 17:00
Ketvirtadienis 8:00 - 17:00
Penktadienis 8:00 - 15:45
Šeštadienis -
Sekmadienis -
Pietų pertrauka 12:00 - 12:45

  •