2023-10-03, Antradienis 
   Naujienos   >>

Naujienos
Apvalaus stalo diskusijoje Švietimo ir mokslo ministerijoje

Publikuota: 2017-07-19 | Autorius: Nijolė Lisevičienė

VšĮ Trakų švietimo centras, bendradarbiaudamas su Lietuvos vaikų fondu ir Lietuvos edukologijos universitetu 2016 metais įgyvendino Europos Ekonominės Erdvės studijų programos lėšomis finansuotą projektą „Švietimo darbuotojų kvalifikacijos kėlimas per mokymąsi visą gyvenimą, motyvacijos didinimą interaktyviai kuriant ir diegiant ugdymo programas“, kurio metu išversti ir išleisti Aflatoun programos vadovėliai, skirti Europos žemyno vaikams: Aflatot 3-6 metų vaikams, Aflatoun 7-14 metų vaikams ir Neformalaus ugdymo vadovai, kurie gali būti pritaikyti Lietuvos kontekstui ir taikomi neformaliajame ugdyme.

Lietuvos vaikų fondo iniciatyva, mes, projekto partneriai, kartu su LR Švietimo ir mokslo ministerija 2017 m. birželio 28 d. ministerijos Kolegijų salėje dalyvavome suinteresuotų organizacijų, asmenų susitikime – diskusijoje ,,Vaikų socialinis ir finansinis raštingumas – misija (ne)įmanoma?‘‘, kur aptarėme Aflatoun programos plėtros Lietuvoje klausimus. Diskusijoje dalyvavo Aflatoun sekretoriato programų vadovė Ketevan Sulava (Amsterdamas, Nyderlandai), kuri pristatė Aflatoun programos plėtrą pasaulyje ir jos sąsają su JT Darnaus vystymosi tikslais.

Diskusijoje dalyvavo ir savo nuomonę dėl išleistų socialinio ir finansinio raštingumo priemonių panaudojimo ugdymui išsakė Švietimo ir mokslo ministerijos Bendrojo ugdymo departamento direktorė Žydronė Žukauskaitė – Kasparienė bei šio departamento vyr. specialistės Marytė Skakauskienė ir Ligita Čeledinienė, Neformalaus švietimo skyriaus vyr. specialistas Algimantas Šimaitis, Ugdymo plėtotės centro direktorius Giedrius Vaidelis, Lietuvos banko vyriausioji specialistė finansiniam švietimui Inga Pache, M. Riomerio universiteto dėstytoja Aušra Visockaitė, Vilniaus Kolegijos Pedagogikos fakulteto dekanė Vaiva Juškienė, Lietuvos Laisvosios Rinkos instituto Švietimo centro direktorė Marija Vyšniauskaitė ir kitų suinteresuotų organizacijų atstovai. Apie bendradarbiavimą su Aflatoun organizacijos sekretoriatu pasisakė Lietuvos vaikų fondo direktorė Romualda Navikaitė bei Aflatoun regioninės trenerės: Lietuvos vaikų fondo ekspertė Loreta Trakinskienė ir Panevėžio rajono Velžio gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vaida Šiaučiūnė, kurios pasidalino savo įžvalgomis dėl Aflatoun metodikos taikymo galimybių šalies švietimo ir socialinėse įstaigose.

Diskusijos metu pristačiau mūsų centro akredituotą 32 ak.val. kvalifikacijos tobulinimo programą ,,Pažink, mąstyk, analizuok ir veik – pagal socialinio ir finansinio raštingumo programą ,,Aflatoun‘‘, kuri atvers naujas galimybes pedagogams tikslingai organizuoti neformalią veiklą su grupe, klase ar šeimyna.

R. Navikaitės nuotraukose – renginio akimirkos. Pirmojoje nuotraukoje pirma iš kairės Aflatoun sekretoriato programų vadovė Ketevan Sulava (Amsterdamas, Nyderlandai).Akimirkos iš mūsų gyvenimo


Vyksta registracija į renginius

  •    

Edukacinės patirties bankas

  •    

Mums svarbi Jūsų nuomonė

  •    


VšĮ Trakų švietimo centras kvieča savanoriauti


Kalendorius


SPALIS
Pr A T K Pn Š S
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Darbo laikas

Pirmadienis 8:00 - 17:00
Antradienis 8:00 - 17:00
Trečiadienis 8:00 - 17:00
Ketvirtadienis 8:00 - 17:00
Penktadienis 8:00 - 15:45
Šeštadienis -
Sekmadienis -
Pietų pertrauka 12:00 - 12:45

  •