2024-07-23, Antradienis 
   Naujienos   >>

Naujienos
Įspūdžiai grįžus iš Mcchetos

Publikuota: 2016-10-25 | Autorius: Nijolė Lisevičienė

Šių metų spalio 13 – 16 dienomis, vadovavau Trakų rajono savivaldybės delegacijai, kuri Gruzijos Mcchetos mero Avtandil Nemsitsveridze kvietimu vyko į miestą partnerį Mcchetą, kur vyko miesto šventė. Delegacijos sudėtyje - Ekonominės analizės, finansų ir biudžeto skyriaus vedėja Danė Rudelienė, Rūdiškių seniūnas Tadeušas Pavlovskis ir merės patarėjas Tomas Romaška.

Mccheta nuo tada, kai 4 amžiuje krikščionybė šioje vietoje buvo įteisinta kaip valstybinė Gruzijos religija, yra šventa vieta kiekvienam gruzinui. Ties Aragvio ir Kuros upių santaka, apie 20 km nuo Tbilisio įsikūrusi Mccheta yra vienas seniausių Gruzijos miestų. Tuo šis miestas panašus į Trakus.

Į šventę be delegacijos iš Lietuvos, atvyko partneriai iš kaimyninės Armėnijos, bei Ukrainos, Estijos, Latvijos, Slovakijos. Atvykusių svečių delegacijos buvo priimtos Mcchetos savivaldybėje mero A. Nemsitsveridze ir kitų administracijos vadovų, gubernatoriaus. Miesto šventė vyko kartu su religine švente, kuri nėra kilnojama, todėl prasidėjo penktadienį apeigomis šventykloje.

Trečią valandą miesto aikštė ir pagrindinė gatvė, išpuošta šalies vėliavomis, prisipildė ne tik miesto gyventojų, bet ir piligrimų, svečių iš šalia esančios sostinės Tbilisio, kitų vietovių. Stebino meno kolektyvų gausa: tai ir vaikų, moksleivių, suaugusiųjų dainų ir šokių kolektyvai, pasižymintys puošnumu, išskirtiniu temperamentu. Turėjome unikalią galimybę mėgautis dainų, kurias atliko vyrų kolektyvai, daugiabalsiškumu, šokiais, kurių atlikėjos moterys - itin plastiškos, o vyrai - šoklūs. Šventės metu gatvėse vyko prekyba vietiniais tradiciniais gaminiais. Vakarą vainikavo fejerverkų šou.

Į šventinę vakarienę atvyko ir mūsų šalies nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Gruzijoje, Giedrius Puodžiūnas su žmona, tad malonu buvo pabendrauti ir išgirsti vietinės valdžios padėką mūsų šalies vadovybei ir žmonėms už paramą ir bendradarbiavimą.

Visas dienas, praleistas Mcchetoje, stebėjomės jų nuoširdumu ir bendruomeniškumu, kurį jutome iš apsikabinimų vieni su kitais gatvėje, pagarba vyresniam ir moterims, nes jaunas žmogus visada užleis vietą, paneš krepšį. Į klausimą, kodėl daug moterų apsirengę juodais drabužiais, gavome netikėtą atsakymą, kad moteris, kuri palaidojo sūnų, visą likusį gyvenimą gedi. Nestokojome dėmesio, vaišingumo, o susipažįstant su istoriniais objektais, visur lydėjo pats meras ir kiti administracijos darbuotojai. Kadangi orai nešalti, turėjome galimybę pasiplaukioti Kuros upe. Kalbantis apie tolimesnį bendradarbiavimą, kolegos norėtų bendrų projektų, kurie sudarytų sąlygas bendradarbiavimą plėsti tarp įstaigų, organizacijų.Ypatingai juos domina gamtoapsauginiai klausimai.

Nuotraukose: Trakų delegacija Mcchetoje.Akimirkos iš mūsų gyvenimo


Vyksta registracija į renginius

  •    

Edukacinės patirties bankas

  •    

Mums svarbi Jūsų nuomonė

  •    VšĮ Trakų švietimo centras


Kalendorius


LIEPA
Pr A T K Pn Š S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Darbo laikas

Pirmadienis 8:00 - 17:00
Antradienis 8:00 - 17:00
Trečiadienis 8:00 - 17:00
Ketvirtadienis 8:00 - 17:00
Penktadienis 8:00 - 15:45
Šeštadienis -
Sekmadienis -
Pietų pertrauka 12:00 - 12:45

  •