2023-10-02, Pirmadienis 
   Naujienos   >>

NaujienosForumas - ,,Už saugią vaikystę’’

Publikuota: 2016-09-19 | Nijolė Lisevičienė

Šių metų rugsėjo 9 dieną Trakų visuomenės sveikatos priežiūros ir specialistų tobulinimo centre NVO vaikams konfederacija surengė itin svarbų forumą. Konfederacijos direktorė Elena Urbonienė teigė, kad specialiai ir detalios darbotvarkės nedariusi tam, kad kiekvienas dalyvaujantis turėtų galimybę pasisakyti, klausti ar papildyti. O svarstyti itin aktualūs ir svarbūs klausimai – kas nuveikta, siekiant pagerinti vaikų gyvenimą šalyje, kur problemos, ką dar turime visi kartu nuveikti.

Tai, kad nagrinėjami klausimai itin svarbūs, galima spręsti pagal dalyvaujančių svečių gausą. Renginyje dalyvavo Vaikų teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė, Prezidentės patarėja Ramunė Guobaitė - Kirslienė, Seimo narys Liutauras Kazlavickas, Socialinės apsaugos ir darbo viceministras Algirdas Šešelgis, Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centro direktorė Irma Čižienė ir pavaduotoja Rita Kišonienė, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento direktorė Inga Juozapavičienė ir daugelis kitų garbių svečių.

Tai, kokia šiandien reali situacija, kalbėjo Konfederacijos garbės pirmininkė, profesorė dr. Giedrė Kvieskienė - LEU edukologijos universiteto Socialinės edukacijos fakulteto profesorė, Valdybos pirmininkė - medicinos mokslų daktarė Giedrė Žilinskienė bei valdybos nariai: Birutė Šapolienė, sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos ,,Vilniaus Viltis‘‘ direktorė, Danutė Mituzienė – VšĮ Nevalstybinio vaikų darželio ,,Nendrė‘‘ direktorė, Sigita Ignatovičienė – vaikų laikinosios globos ,,Atsigręžk į vaikus‘‘ direktorė, Vajonė Strimaitienė – Ivaškevičiaus jaunimo mokyklos direktorė ir daugelis kitų.

Forumo metu buvo kalbama apie situaciją savivaldybėse, kurių socialinių įstaigų darbuotojai yra arčiausiai ten gyvenančių šeimų ir jose augančių vaikų. Patirtimi pasidalino Anykščių, Rokiškio ir Širvintų rajonų socialinių bei vaikų teisių apsaugos skyrių komandos.

Mes, Trakų švietimo centras, pristatėme įgyvendintus bei šiuo metu vaikų gerovės srityje įgyvendinamus projektus, kurie turi ir neabejotinai turės teigiamą poveikį vaikų ugdymui bei socializacijai. Trakų švietimo centras, pristatė projektą ,,Švietimo darbuotojų kvalifikacijos kėlimas per mokymąsi visą gyvenimą, motyvacijos didinimą interaktyviai kuriant ir diegiant ugdymo programas" (Nr.EEE-LT08-ŠMM-01-K-02-014), jau vykdomus švietimo ir socialinėse įstaigose mokymus, kurių metu pristato naujai leidžiamas mokymo priemones AFLATOT ir AFLATOUN, kurios padės ugdyti vaikų ekonominį, socialinį bei finansinį raštingumą. Projekto partneriai - Lietuvos edukologijos universitetas ir Lietuvos vaikų fondas.

Forumo metu visi kalbėję pabrėžė, kad nevyriausybinio sektoriaus stiprinimas ir plėtojimas yra neišvengiama būtinybė, sprendžiant socialines problemas bei bandant įveikti skurdą ir atskirtį. Atkreiptas dėmesys į valstybinio ir nevyriausybinio sektoriaus bendradarbiavimo plėtotės ir stiprinimo galimybes, būdus.

V. Kvieskaus nuotraukose – akimirkos iš Trakuose vykusio forumo.
Akimirkos iš mūsų gyvenimo


Vyksta registracija į renginius

  •    

Edukacinės patirties bankas

  •    

Mums svarbi Jūsų nuomonė

  •    


VšĮ Trakų švietimo centras kvieča savanoriauti


Kalendorius


SPALIS
Pr A T K Pn Š S
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Darbo laikas

Pirmadienis 8:00 - 17:00
Antradienis 8:00 - 17:00
Trečiadienis 8:00 - 17:00
Ketvirtadienis 8:00 - 17:00
Penktadienis 8:00 - 15:45
Šeštadienis -
Sekmadienis -
Pietų pertrauka 12:00 - 12:45

  •