2023-10-03, Antradienis 
   Naujienos   >>

Naujienos
Elektroninio mokymosi platformos – suaugusiems!

Publikuota: 2016-06-06 | Autorius: Nijolė Lisevičienė

Įgyvendindami projektą ,,Suaugusiųjų švietimo veiksmų plano nacionalinis koordinavimas: Lietuva’’ Nr.567447-EPP-1-2015-1-LT-EPPKA3-AL-AGENDA, šių metų gegužės 17 dieną seminarą surengėme Kauno pedagogų švietimo centre, o gegužės 24 d. Šalčininkų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje. Seminaro tikslas – supažindinti gyventojus su įvairiomis elektroninėmis platformomis, kaip antai EPALE, SMIS, AIKOS ir formuoti suaugusiųjų gebėjimą naudotis jomis.

Seminare dalyvavo viešosios bibliotekos, jos filialų, mokyklų bibliotekininkai, socialiniai darbuotojai, kiti asmenys.

Lektorės Edita Trečiokienė, Švietimo mainų paramos fondo projektų koordinatorė, Asta Buinevičiūtė, Švietimo informacinių technologijų centro skyriaus vedėja supažindino seminaro dalyvius su SMIS, EPALE, AIKOS informacinių sistemų specifika, naudotojų profiliais, mokė savarankiškai užsiregistruoti sistemose, ieškoti reikalingos informacijos ir ja naudotis.

SMIS – tai suaugusiųjų mokymosi sistema, veikianti Lietuvoje. Tai nemokama interaktyvi nuotolinio mokymosi sistema, kurios visa mokymosi medžiaga suskirstyta į kelias grupes pagal bendrąsias asmens kompetencijų sritis. Tai Užsienio kalba, Gimtoji ir valstybinė kalba, Kompiuterinis ir skaitmeninis raštingumas, Verslumas, Teisinis raštingumas, Pilietinis ir politinis raštingumas, Tarpasmeninė ir tarpkultūrinė komunikacija, Sveikatingumas ir Meninė saviraiška. Vartotojui pasirinkus dominančią jį aktualią kompetenciją, jis galės gilinti savo žinias šioje srityje.

EPALE – tai suaugusiųjų švietimo specialistų mokymosi elektroninė platforma veikianti Europos teritorijoje. Projekto tikslas – suburti suaugusiųjų švietimo specialistų bendruomenę interaktyvioje ir novatoriškoje erdvėje. Platforma atvira suaugusiųjų švietėjams, andragogams, lektoriams, savanoriams, mokslininkams ir dėstytojams, dirbantiems suaugusiųjų švietimo srityje. Naudodamiesi svetainės funkcijomis, pavyzdžiui, forumais ir tinklaraščių komentavimu, bendruomenės nariai gali bendrauti su suaugusiųjų mokymosi ir švietimo srityje dirbančiais kolegomis iš visos Europos. Taip pat jie galės bendrauti su pašnekovais iš visos Europos tose srityse, kurias yra siūlomos sistemos turinyje. Naudojantis partnerių paieškos saugykla galima rasti įvairių projektų, pasiūlymų būti projektų partneriais, užmegzti profesinių ryšių.

AIKOS – atvira informavimo konsultavimo orientavimo sistemateikia informaciją apie mokymosi galimybes internetu, informuoja vartotojus nepriklausomai nuo jų amžiaus kokią mokymosi įstaigą ar specialybę pasirinkti, pateikia studijų programas.

Gavę naujų žinių ir įgūdžių, bibliotekininkai ir kiti darbuotojai galės tai perteikti savo klijentams. Dėkojame Kauno pedagogų švietimo centro direktorei Rasai Bortkevičienei ir Šalčininkų viešosios bibliotekos direktorei Irenai Šablinskaitei bei jų kolektyvams už pagalbą surengiant seminarus.Akimirkos iš mūsų gyvenimo


Vyksta registracija į renginius

  •    

Edukacinės patirties bankas

  •    

Mums svarbi Jūsų nuomonė

  •    


VšĮ Trakų švietimo centras kvieča savanoriauti


Kalendorius


SPALIS
Pr A T K Pn Š S
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Darbo laikas

Pirmadienis 8:00 - 17:00
Antradienis 8:00 - 17:00
Trečiadienis 8:00 - 17:00
Ketvirtadienis 8:00 - 17:00
Penktadienis 8:00 - 15:45
Šeštadienis -
Sekmadienis -
Pietų pertrauka 12:00 - 12:45

  •